W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż współczesnej grafiki i fotografii australijskiej "Sharing..."

Wernisaż współczesnej grafiki i fotografii australijskiej "Sharing..."
Data rozpoczęcia 2009-03-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Wernisaż pierwszej w Polsce wystawy australijskich artystów. Wystawa współczesnej grafiki i fotografii australijskiej pt.: "Sharing..." jest prezentacją najwybitniejszych prac studentów i wykładowców Queensland College of Art w Brisbane w Australii. Prezentacja jest interesująca ze względu na różnorodność technik graficznych zastosowanych przy tworzeniu prac. Na szczególną uwagę zasługują dzieła Australijczyków polskiego pochodzenia - grafiki wyjątkowo oryginalne i nowatorskie wykonane w trudnej i niespotykanej technice biochromu autorstwa Renaty Buziak i przestrzenne instalacje drukarskie Tadeusza Jacka Rybińskiego. Jest to pierwsza ekspozycja dorobku Griffith University w Polsce.

Queensland College of Art jest najstarszą australijską uczelnią artystyczną, do której uczęszczają studenci pochodzący z 36 krajów.


Organizator:
Koło Naukowe Nowych Mediów-Wydział Artystyczny UMCS w Lublinie


Kontakt:

Joanna Polak
kuratorka wystawy

e-mail: studio@joannapolak.com

tel.: 600 521 625