W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystaw z cyklu "Windows'22

Wernisaż wystaw z cyklu "Windows'22
Data rozpoczęcia 2022-09-09
Godzina rozpoczęcia 18:30
Organizator Stowarzyszenie Artystyczne "Otwarta Pracownia"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Stowarzyszenie Artystyczne "Otwarta Pracownia"  zaprasza na wystawy z cyklu "Windows'22": instalację performatywną Viki Kolediuk w ramach młodego Windowsa (16 września odbędzie się pokaz finałowy pracy) oraz wernisaż Piotra Strobla w witrynie przy ul. Staszica 2. 

Vika Kolediuk - artystka wizualna wszystkiego co tylko widać, córka reżimu Łukaszenki, matka klejów i pistoletów, siostra absurdu, ciotka humusu. Swoje życie artystyczne zaczęła podczas urodzenia i trwa to do dziś. Pierwsze jej prace wiszą w najsłynniejszych muzeach przeszłści ale ona ciągle się patrzy w przyszłość. Jest piekna i brzydka co nie ma znaczenia i ma. Jest dobra i zła - wybierz sobie sam/sama.

Miejsce: Tuba wystawiennicza przy hotelu Europa

Piotr Strobel – ur. w Lublinie, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi (2019) - dyplom w Pracowni Medium Papier prof. Ewy Latkowskiej-Żychskiej oraz Pracowni Obiektu do Wnętrza, Dywanu i Gobelinu prof. Jolanty Rudzkiej-Habisiak. W 2005 ukończył studia na Wydziale Artystycznym UMCS — dyplom w Pracowni Rzeźby prof. Adama Myjaka. Autor realizacji z zakresu sztuki włókna. Brał udział w wystawach w kraju i za granicą. Prace w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Muzeum Miasta Gdyni oraz w zbiorach prywatnych.

Miejsce: Witryna Zakładu fotograficznego KODAK (ul. Staszica 2).

Projekt Windows'22 jest realizowany przez Stowarzyszenie Artystyczne "Otwarta Pracownia" w Lublinie dzięki wsparciu Miasta Lublin oraz w ramach Europejskiej Stolicy Młodzieży 2022-2023.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej