W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy "30 Lat Lubelskiej Fantastyki"

Data rozpoczęcia 2009-12-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie, ul. Dolna Panny Marii 3
Kategoria Wernisaż

Fantastyka obejmuje bardzo szerokie spektrum zainteresowań: film, literaturę, gry, sztukę i muzykę. Na całym świecie miłośników fantastyki liczy się w dziesiątki milionów. Wielu z nich gromadzi się w towarzystwa zainteresowań określanych jako kluby, które organizują różnego rodzaju przedsięwzięcia poświęcone swej pasji, spotkania, prezentacje oraz kilkudniowe zloty zwane konwentami. Ogół osób uczestniczących w organizowaniu różnorodnych przedsięwzięć związanych z fantastyką oraz tych, którzy aktywnie biorą w nich udział, czyli fanów fantastyki, określa się mianem fandomu. Pierwsze kluby fantastyki powstawały w Stanach Zjednoczonych w latach dwudziestych XX wieku, natomiast ruch fanowski w Polsce narodził się w latach siedemdziesiątych. Jednym z ośrodków, gdzie pod koniec dekady powstał klub fantastyki, był Lublin. Z okazji 30 lat fandomu fantastycznego w Kozim Grodzie LSF „Cytadela Syriusza” przygotowała wystawę.

Wystawa „30 Lat Lubelskiej Fantastyki” przedstawia dorobek lubelskiego fandomu od jego powstania do dzisiaj. Na wystawie zostaną zaprezentowane zdjęcia, plakaty, foldery, znaczki, programy i inne interesujące przedmioty świadczące o naszej działalności.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne