W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić

Wernisaż wystawy: Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić
Data rozpoczęcia 2021-12-13
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Labirynt, ul. Popiełuszki 5
Organizator Galeria Labirynt
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

„Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić” to nowa wystawa w Galerii Labirynt, która mówi o oporze wobec autorytarnego państwa.

Zostanie otwarta w rocznicę ogłoszenia stanu wojennego na terytorium PRL. Będzie można zobaczyć fotografie autorstwa Chrisa Niedenthala z lat 1981-83 oraz zdjęcia Archiwum Protestów Publicznych, otwartej platformy dystrybucji obrazów związanych z napięciami społeczno-politycznymi w Polsce od 2016 roku do dzisiaj. Wernisaż odbędzie się o godz. 18.00, z kolei o godz. 18.30 rozpocznie się spotkanie z uczestnikami i uczestniczkami wystawy.


Chris Niedenthal od lat 70. tworzył reportaże w Polsce oraz całej wschodniej i centralnej Europie, współpracował z amerykańskim Newsweekiem, Time Magazine, Die Spiegel. Był świadkiem powstania “Solidarności”, wprowadzenia stanu wojennego oraz upadku komunizmu w Polsce.
Archiwum Protestów Publicznych działa od 2016 roku. Dokumentalny charakter kolekcji jest śladem aktywności społecznej, oddolnych inicjatyw wyrażających sprzeciw wobec decyzji politycznych, łamania zasad demokracji i praw człowieka. Zdjęcia APP stanowią ostrzeżenie przed rosnącym populizmem, ksenofobią i szeroko rozumianą dyskryminacją.
APP tworzą Michał Adamski, Marta Bogdańska, Karolina Gembara, Łukasz Głowala, Marcin Kruk, Agata Kubis, Michalina Kuczyńska, Adam Lach, Alicja Lesiak, Rafał Milach, Joanna Musiał, Chris Niedenthal, Wojtek Radwański, Bartek Sadowski, Karolina Sobel, Paweł Starzec, Grzegorz Wełnicki oraz Dawid Zieliński.

Będzie dobrze, trzeba tylko wszystko zmienić – Archiwum Protestów Publicznych, Chris Niedenthal
Wernisaż: 13.12.2021 (poniedziałek), godz. 18.00; godz. 18.30 spotkanie z uczestnikami i uczestniczkami wystawy. 
Prowadzenie: Sylwia Hejno;
Tłumaczenie na PJM, tłumaczki: Ewelina Lachowska, Marta Stępniak;
Wstęp wolny

Wystawa czynna do: 13.02.2022 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00), bilet: 1 zł

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej