W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy Delmenhorst - miasto w zieleni przyjazne mieszkańcom

Data rozpoczęcia 2010-06-10
Godzina rozpoczęcia 13:30
Miejsce Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego, ul. Kleeberga 12a
Kategoria Wernisaż

Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Urząd Miasta Lublin Kancelaria Prezydenta Miasta – Referat ds. Współpracy Międzynarodowej oraz Towarzystwo Wolnej Wszechnicy Polskiej Oddział w Lublinie, Uniwersytet Trzeciego Wieku serdecznie zapraszają na otwarcie wystawy prezentowanej w ramach programu Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina pt. Delmenhorst - miasto w zieleni przyjazne mieszkańcom. Przewodniczący Koła Partnerstwa Miast - Harald Sohlke osobiście opowie o swoim rodzinnym mieście.

Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina
Włączając się w realizację polityki kulturalnej władz naszego miasta Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zainicjowała program Biblioteczne okno na świat miast partnerskich Lublina. Za pośrednictwem Prezydenta Miasta zwróciła się do wszystkich miast partnerskich w sprawie nawiązania kontaktu na szczeblu bibliotek miejskich. Zadaniem programu jest przybliżenie Lublinianom historii i kultury miasta siostrzanego. Obie strony podpisujące porozumienie o współpracy zobowiązują się do szerokich kontaktów między miastami, a w szczególności do wymiany międzyuczelnianej młodzieży i studentów, współpracy szkół, tworzenia warunków do rozwoju kontaktów kulturalnych, sportowych, gospodarczych, handlowych oraz organizacji wystaw i targów.
Miejska Biblioteka Publiczna chce promować kulturę, język, historię, piękno, walory turystyczne, a przede wszystkim literaturę miast partnerskich. Zapraszamy miłośników kultury miast partnerskich Lublina do udziału we współtworzeniu zbiorów poświęconych tym miastom.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne