W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotograficznej "Cztery pory roku"

Wernisaż wystawy fotograficznej "Cztery pory roku"
Data rozpoczęcia 2008-03-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Hosanna i DK LSM serdecznie zapraszają na WYSTAWĘ FOTOGRAFII "CZTERY PORY ROKU", która będzie prezentowana w Galerii DK LSM (Lublin, ul. Wallenroda 4a) w dniach 28 marca - 24 kwietnia 2008r. Wernisaż wystawy odbędzie się 28 marca 2008r. (piątek) o godz. 18.00. Wstęp wolny!

Wszystkie zaprezentowane na wystawie zdjęcia pochodzą z okolic wsi Sobibór i Wołczyny leżących na Polesiu Lubelskim, na terenie Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, a precyzyjniej Sobiborskiego Parku Krajobrazowego i Doliny Bugu. Są to tereny słabo zaludnione i bardzo mało uprzemysłowione, dzięki czemu ciągle króluje tam dziewicza przyroda. Główne bogactwo tych stron stanowią rozległe, podmokłe knieje, liczne jeziora, moczary, bagna, bogata roślinność i mnogość zwierząt i ptaków. Wspaniałym, majestatycznym elementem tutejszego krajobrazu jest dziewicza i niezwykle malownicza rzeka Bug. Jako jedna z nielicznych w Europie posiada naturalne koryto oraz mało przekształconą dolinę z licznymi meandrami, starorzeczami (bużyskami) i zalewiskami. Wiosną, w tej okolicy Bug często wylewa, tworząc olbrzymie rozlewiska całkowicie odmieniające krajobraz. Stałym elementem krajobrazu jest liczne ptactwo, wśród którego królują żurawie, bociany i czaple. Autor bywając na Polesiu mógł zachwycić się pięknem przyrody o każdej porze roku - pięknymi wschodami i zachodami słońca, szumem sędziwych lasów, wiosennym śpiewem ptaków, dywanem kwiatów na lipcowej łące, a jesienią po zmierzchu niezmąconą ciszą - zdumiewająco obcą dla "miastowego ucha". Wszystko to stanowi ucztę dla zmysłów i balsam dla duszy, co starał się uchwycić okiem obiektywu.

Powiązane:

Dom Kultury LSM