W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotograficznej "Ich portret"

Wernisaż wystawy fotograficznej "Ich portret"
Data rozpoczęcia 2013-12-05
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Akcja

Niezwykła atmosfera domu Małgosi i Kuby Szymańskich miała niewątpliwie duży wpływ na powstanie Grupy Twórczej „Motycz" w skłąd której wchodzą; Grażyna Hankiewicz, Dariusz Hankiewicz, Tomasz Młynarczyk, Krzysztof Sak, Krzysztof „anin" Kuzko, Kuba Szymański. To właśnie w gościnnych progach Osikowego Dworu powstał plan zorganizowania wystawy fotograficznej „Ich portret". Ukazuje ona portrety serdecznych, ufnych i przyjaznych ludzi ze wschodniej Polski. Każda z fotografii to oddzielna historia konkretnego człowieka, często spracowanego i zmęczonego, ale cierpliwego i pełnego nadziei. Pojedyncze zdjęcia tworzą zaś jedną historię, opowieść o ludziach, którzy - przywiązani do ziemi, tradycji i wiary - swoim prostym życiem przeciwstawiają się wszechobecnemu cynizmowi, nieustannej konsumpcji i pogoni za sukcesem.

Otwarcie będzie miało też swoją oprawę muzyczną: wystąpi kapela Butrynów, a na adwentowej ligawie zagra Tadeusz Kliczka.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej