W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotograficznej: Lublin - Miasto kultury

Wernisaż wystawy fotograficznej: Lublin - Miasto kultury
Data rozpoczęcia 2018-11-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury „Bronowice”. ul. Krańcowa 106; 20-320 Lublin
Organizator Pracownia Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

„Lublin – miasto kultury” jest to wystawa fotograficzna organizowana w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę.

Autorami zdjęć są uczestnicy zajęć Pracowni Fotografii Tradycyjnej i Cyfrowej MDK „Pod Akacją” w Lublinie. Młodzież na co dzień pracuje pod opieką nauczyciela: Anny Asyngier-Kozieł.

Tematem prezentowanych na wystawie prac fotograficznych jest nasze miasto – Lublin, które ukazane zostało w aspekcie życia kulturalnego i tradycji narodowej.

Młodzi fotografowie poprzez własne zdjęcia przybliżą innym wybrane wydarzenia kulturalne, które integrują społeczność lokalną Lublina oraz świadczą o mnogości zainteresowań i pasji mieszkańców Lubelszczyzny w różnych dziedzinach nauki, pracy, zabawy i sztuki. Poprzez wykonanie zdjęć o takiej tematyce pragną zachęcić odbiorców do aktywnego włączenia się w życie kulturalne miasta i wspólnego tworzenia historii kultury regionalnej.

Autorzy prac fotograficznych odwołują się w swojej twórczości również do symboli narodowych, które są nieodzownym elementem kultury polskiej i wplatają się w dzisiejszy krajobraz miasta. Chcą oni przez to przypomnieć mieszkańcom Lublina o ważnych wydarzeniach historycznych, które miały wpływ nie tylko na rozwój tego miasta, ale także na losy narodu i państwa polskiego. Zdjęcia zostały wykonane na przestrzeni 2016-2018 roku.

 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej