W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotograficznej "Przystanek Dublin"

Wernisaż wystawy fotograficznej "Przystanek Dublin"
Data rozpoczęcia 2010-02-13
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Przystanek Dublin to cykl 22 fotografii dokumentujących 3 lata pobytu Karoliny Ostrowskiej w stolicy Irlandii. Jest to dynamiczny portret miasta, a właściwie specyficznych jego fragmentów - na fotografiach można zobaczyć przystanki autobusowe, ulice, witryny sklepów.

Fotografia uliczna odnosi się głównie do człowieka i jego zachowań. Jej celem jest uchwycenie decydującego momentu. To, co w innych gatunkach fotografii jest niedozwolone - niedbałe kadry, nieostrości, prześwietlenia w street photography staje się środkiem wyrazu.

Karolina Ostrowska (ur. w 1982r.) mieszka i pracuje w Lublinie i Warszawie. Absolwentka Kulturoznawstwa UMCS w Lublinie, studentka Warszawskiej Szkoły Fotografii. Fotografią zajmuje się od ponad 4 lat, jest ona dla niej - jak sama mówi: "Ciągłą radością i wielką przestrzenią do eksploracji, a także sposobem na życie. Miłością od pierwszego wejrzenia". Interesuje ją głównie reportaż i fotografia architektury. Od niedawna fascynuje ją fotografia wielkoformatowa.

Wstęp wolny, wystawa czynna do 5 marca 2010 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej