W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy fotografii "Barwy świata przyrody"

Wernisaż wystawy fotografii "Barwy świata przyrody"
Data rozpoczęcia 2022-09-12
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Dom Kultury LSM, ul. K. Wallenroda 4a
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Dom Kultury Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej zaprasza na wernisaż wystawy fotografii "Barwy świata przyrody". 


Wystawa „Barwy świata przyrody” przedstawia świat przyrody widziany oczami członków Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Składają się na nią różnorodne tematycznie i stylistycznie prace, na których możemy zobaczyć zarówno szerokie krajobrazy, jak i rośliny oraz zwierzęta w ich naturalnym środowisku, czy też podziwiać makrofotograficzne zbliżenia i abstrakcyjne impresje inspirowane przyrodą. Możemy towarzyszyć Autorom w najróżniejszych miejscach bliskich i dalekich o różnych porach dnia. Podziwiać kolorowe światło wschodu nad wodą, podglądać ptaki, zajrzeć do mrocznego, bagiennego lasu lub do wnętrza kwiatów. Odkrywać niezwykłe formy i obrazy stworzone przez naturę i światło. Autorzy prac zapraszają, aby wspólnie z nimi zanurzyć się w głąb świata Natury, świata barw, światła i kształtów.

Związek Polskich Fotografów Przyrody jest ogólnopolskim stowarzyszeniem twórczym, którego głównym celem jest rozwój i propagowanie fotografii przyrodniczej w ścisłym związku z działaniami na rzecz ochrony przyrody i środowisk naturalnych. Związek jest największą i najstarszą organizacją skupiającą pasjonatów fotografii przyrodniczej w Polsce. Działa od 1995 roku, a obecnie zrzesza około 500 fotografów, skupionych w 13 okręgach. Podstawowymi formami działalności ZPFP są wystawy, spotkania, festiwale, konkursy fotograficzne, stała obecność w internecie, projekty edukacyjne, projekty wydawnicze. Ważnym wydarzeniem w życiu Związku jest corocznie organizowany Międzynarodowy Festiwal Fotografii Przyrodniczej „Wizje Natury”. Wielu członków ZPFP publikuje swoje prace w uznanych periodykach, książkach i albumach oraz zdobywa laury w krajowych i zagranicznych konkursach fotograficznych.

Okręg Lubelski ZPFP z siedzibą w Lublinie został powołany w 1996 roku i liczy obecnie 30 członków i 4 kandydatów. Stowarzyszenie twórcze, jakim jest Związek, umożliwia nam współpracę i wspólne działania bez względu na to, jaki rodzaj fotografii przyrodniczej jest najbliższy każdemu z nas. Wszystkich nas łączy wspólna pasja: szacunek do przyrody, fascynacja jej pięknem i chęć zatrzymania tego piękna w kadrze. Regularne spotkania, dyskusje, wystawy, plenery pomagają nam w rozwijaniu naszych fotograficznych pasji, chociaż każdy z członków Okręgu szuka własnej artystycznej drogi.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej