W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy "Grafika edytorska" Krzysztofa Rumowskiego

Data rozpoczęcia 2010-12-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Wernisaż

Krzysztof Rumowski urodzony w 1961 r. w Lubartowie. W latach 1980-84 studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie w pracowniach prof. Mieczysława Hermana (malarstwo) oraz prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej (grafika artystyczna).
W latach 1986 -87 stypendia twórcze Ministra Kultury i Sztuki. Od 1987 r. pracuje na Wydziale Artystycznym UMCS (aktualnie na stanowisku adiunkta I st.). Przewód artystyczny I st. na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi w 1999 r. Uprawia malarstwo, grafikę artystyczną, wydawniczą i użytkową oraz fotografię. Ma na koncie kilka wystaw indywidualnych i udział w kilkunastu wystawach zbiorowych. Zaprojektował ponad 300 okładek książkowych. Projektuje również systemy corporate identity, znaki towarowe, karty plastikowe, reklamy prasowe, jest współautorem kilkunastu witryn internetowych. Projektowane przez niego wydawnictwa płytowe były wielokrotnie nominowane i nagradzane prestiżowymi nagrodami muzycznymi oraz osiągały status Złotych i Platynowych Płyt.

Waglewski, Fisz, Emade Męska muzyka - książka zawiera m.in. rozmowy z artystami i teksty piosenek. Autorem oprawy graficznej wydawnictwa jest Fisz i Krzysztof Rumowski, autorem zdjęć - Tomek Sikora. Będzie to drugie wydawnictwo w serii "Inne brzmienia", wydawanej wspólnie przez Agorę i Kiton Art Records (pierwsze to wspólna płyta Voo Voo i Trebuni Tutków z tekstami księdza Tischnera).

Najważniejsze wydarzenia cykliczne