W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy: Henryk Kuś "Simple Passed"

Data rozpoczęcia 2013-12-05
Godzina rozpoczęcia 17:30
Kategoria Wystawa

Ośrodek "Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie i Pracownia Fotografii/Galeria NN zapraszają na wystawę fotografii Henryk Kuś "Simple Passed"

Od 20 lat jako mieszkaniec gminy Wojciechów obserwuję proces odchodzenia tradycyjnych form gospodarowania na wsi, obyczajów i nawet typów ludzkich.Tym razem ten proces postanowiłem przekazać poprzez skojarzenie drewnianych stodół z lat 60 oraz barwnych chust, jeszcze do niedawna noszonych przez mieszkanki wsi szczególnie w czasie uroczystości religijnych. Wystawie towarzyszy mój tekst p.t."Fotografia medium nie w pełni elastyczne".

Henryk Kuś - członek Związku Polskich Artystów Fotografików, od lat ponad 30 zajmuje się teorią i praktyką fotografii. Jest autorem ponad 50 publikacji, na temat sztuki i fotografii. Wykładał socjologię wizualną, przekaz wizualny oraz historię i teorię fotografii. Był członkiem rady galerii fs w Białej Podlaskiej i galerii fotografii Hybrydy w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki (rok 2003), w roku 2008 otrzymał grant Prowincji Gelderland ( Holandia). Ostatnio uczestniczył w wystawie Foto-obiekt w galerii Propaganda w Warszawie (Październik 2013).

Wystawie będzie towarzyszyła prezentacja klipu zespołu NA TAK, "Człowiek", Album 13
Zespół w składzie: Dorota Krempa (głos,syntezator), Sebastian Napierała (gitara, syntezator, laptop, saksofon), Piotr Kala - gitara basowa, teksty.

Wystawę można oglądać do 05.01.2014 w godzinach 10-16.30 lub w innym terminie po wcześniejszym uzgodnieniu.

Kontakt: Marcin Sudziński Ośrodek "Brama Grodzka-Teatr NN" w Lublinie, tel.081 532 58 67, marcin.sudzinski@gmail.com
Wystawa powstała ze środków zasiłku stypendialnego Marszałka Województwa Lubelskiego udzielonego autorowi na okres Kwiecień-Październik 2013.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne