W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "Inne spojrzenie"

Wernisaż wystawy "Inne spojrzenie"
Data rozpoczęcia 2024-02-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. H. Łopacińskiego, ul. Prezydenta Gabriela Narutowicza 4
Organizator Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Autorzy: Anna Chmielnik, Aneta Galewska, Grażyna Grabowska, Jolanta Michalak, Agnieszka Wójtowicz, Paweł Znamierowski.

Grupa lubelskich artystów plastyków, członków Związku Polskich Artystów Plastyków – prywatnie przyjaciół, prezentuje swoje prace, jednocześnie odmienne względem siebie widzenie i podejście do dziedziny malarstwa. Różnorodność postaw, inna wrażliwość plastyczna i doświadczenie zawodowe pozwala przedstawić wszechstronność wykorzystania koloru, formy, techniki,  ukazując przekrój tego co  w sztuce aktualne, najciekawsze, czasami zaskakujące!

Inne spojrzenie to próba podsumowania pewnego etapu twórczości malarskiej doświadczonych i uznanych już artystów, chęć skonfrontowania własnych emocji i przeżyć  plastycznych w zderzeniu z pracami innych twórców. To  chęć pokazania indywidualnych poszukiwań z wykorzystaniem tego co sprawdzone oraz nowe w sztuce. Prace artystów , ich forma, ma często znamiona rysunku, grafiki, fakturalnie położonej farby, jest to jak się okazuje tylko pozorna  odmienność względem siebie  ale za to w kontekście barwy, jest to coś co subtelnie łączy ich twórczość, twórczość, która wiedzie do refleksji nad kolorem i jego transponowaniem.

Wystawa odbywa się w roku  Jubileuszowym pracy twórczej: Grażyny Grabowskiej i Agnieszki Wójtowicz.

Agnieszka Wójtowicz

​Współorganizator Związek Polskich Artystów Plastyków Okręg Lubelski