W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Katarzyna Kate Bauer „SILVA RERUM czyli RZECZY RÓŻNE…”

Wernisaż wystawy: Katarzyna Kate Bauer „SILVA RERUM czyli RZECZY RÓŻNE…”
Data rozpoczęcia 2014-05-21
Godzina rozpoczęcia 17:30
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Dom Kultury LSM zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyna Kate Bauer.

Świat poznajemy przez uczucia, a nie pojęcia, mózg myśli obrazem, a nie słowem. Do powstałej pracy (niezależnie od techniki) materiałem sprawczym może być cokolwiek, co zasila wyobraźnię, kolekcjonuje doświadczenia i nadaje formę ów uczuciom.

W olejach widać liryczne motywy, oswojone miejsca lub te powstające w wyobraźni, często inspirowane XIX-wiecznym pejzażem. To interpretacje emocjonalne natury, czasem przeradzające się w kompozycje abstrakcyjne.

Pastele są impresjami, dużo w nich instynktu, tworzone alla-prima nie mają dużych rozmiarów. Nawet banalny motyw powtarzany od tysiącleci, jak droga, drzewo, horyzont, za każdym razem będzie inny.

Część działań to bawienie się odlewami, formami silikonowymi, technikami pozłotniczymi, mastyką. Takie dreptanie wokół sztuki między przyjaźnią a kochaniem.

W rysunku fascynująca jest możliwość opowiedzenia, skomentowania jakiegoś wydarzenia czy myśli w paru zabawnych kreskach satyrycznych, znalezienie skrótu myślowego czy poważne zatrzymanie elementu architektonicznego.

Różne techniki u mnie najbardziej przenikają się, wpływają na siebie w przypadku zdobienia elementów wnętrz, wszak tam szczególnie najmniejszy detal trzeba po prostu stworzyć.

Katarzyna Kate Bauer – artysta plastyk

Związana z Lublinem, ukończyła grafikę na Wydziale Artystycznym UMCS.

Ma na koncie współpracę fotograficzną i ilustracyjną z pismami „Na przykład”, „Ezopem”, „Kurierem Lubelskim”, „Gazetą Wyborczą”, „Zaczynem”, Wydawnictwem Lubelskim, Gaudium, KUL, UMCS, MT Biznes, Akademos, Print6.

Realizowała światło w TVP Lublin, związana z pracą pedagogiczną. Wydała swoje książki Touch, i Koraliki z impresjami o ludziach i miejscach.

Współpracowała z „Kurierem Lubelskim przeprowadzając wywiady z muzykami: Kasią Nosowską, Kayah, Renatą Przemyk, Raz Dwa Trzy, Agnieszką Chylińską, Krzysztofem Cugowskim, Bartkiem Łęczyckim, Tabascoo, Lombardem, Janusz Żywiec Band, i innymi.

Miała okazję szkolić się w realizacji oświetlenia przy polskiej wersji Ulicy Sezamkowej pod skrzydłami Tomasza Werta, przy filmie Darmozjad polski Lukasza Wylężałka oraz w TAI u Romana Walaszczyka

Ilustrowała kilkunastoczęściową serię Uzależnienia – fakty i mity oraz Komunikację bez barier, Szkołę miłości, podręcznik Tu zawsze była Europa, pismo „Wiadomośći WODN”, Polski blues Sławka Wierzcholskiego, Ojcowskie opowieści, Sustainability w biznesie, Od łagrów Komi do winnic Italii, Echa i szepty, Wiersze na każda pogodę, projektowała okładkę na płytę zespołu Berberys, jedną z opraw graficznych Konwentu Fantastyki Falkon.

Jej zdjęcia można było zobaczyć m.in. w książce kucharskiej Potęga smaku, pismach: „Pozytywie”, „Ezopie”, „Na przykład”, „Konspekcie”, „Kurierze Lubelskim”, „Galerii Bezdomnej”, hiszpańskim „Photo”.

Napisała scenariusze zajęć artystycznych do metodycznej publikacji UMCS.

Zaprojektowała halę basenową Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie, tablicę pamiątkową w auli KUL, fasadę Gimnazjum nr 10, medal SP 35.

Przez 2 lata w Kanadzie tworzyła malarstwa ścienne i sufitowe, artystyczne wykończenia ścian, pokoje dziecinne. Uzyskała wyróżnienie honorowe na Biennale Twórczości Nauczycieli.

Wystawiała głównie pastele, rysunek satyryczny, fotografię (Bergen, Lublin, Toronto, Kazimierz). Otrzymała nagrodę w hiszpańskim, międzynarodowym konkursie fotograficznym Słodka monotonia, ogólnopolskim Kolor mojego lata, Pies, Cywilizacja – ratunek czy śmierć przyrody, Na styku kultur oraz dwie Nagrody Prezydenta miasta Lublina. Uważa, że w sztuce często 2+2 daje każdy możliwy wynik, oprócz 4.

Powiązane:

Dom Kultury LSM

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej