W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Katarzyna Szewc – „Reminiscencje zachwytów”

Wernisaż wystawy: Katarzyna Szewc – „Reminiscencje zachwytów”
Data rozpoczęcia 2014-05-29
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wystawa

Wystawa jest luźnym zapisem minionych zachwytów, przemyśleń oraz różnorakich zdarzeń z życia autorki, które odbiorca może interpretować w dowolny sposób, nie ograniczony wizją artystki. Prace w większości mają charakter somnambuliczny i turpistyczny. Można powiedzieć, że stanowią ślad głębszych przemyśleń oraz nurtujących ją zagadnień.

Prace Autorki można podzielić na trzy grupy:

- małoformatowe kolaże, które często powstawały gorączkowo, pod wpływem natchnienia,
- fakturalne, fantasmagoryczne ujęcia zwyczajnych przedmiotów, np. cegieł, roślin,
- prace z wyobraźni, przedstawiające sytuacje z jej marzeń sennych, bądź luźne inspiracje.


Ze względu na różnorodność tematyki prac, każdy z pewnością odnajdzie w zgromadzonych dziełach coś dla siebie.

Katarzyna Szewc – studiuje malarstwo w Krakowie, a pochodzi z Lublina, gdzie już od najmłodszych lat spełniała się w swoich artystycznych pasjach. Zaczynała od amatorskiej nauki rysunku, a następnie rozwijała ją pod okiem nauczyciela, potem poszerzyła zainteresowania w kierunku fotografii i szeroko pojętego tkactwa. Oprócz tego uczy się zaocznie informatyki, co pozwala jej pracować również z grafiką komputerową. Poza sztuką lubi obejrzeć dobry film, posłuchać alternatywnej muzyki i potrafi pochłaniać tuziny książek, gdy tylko znajdzie na to czas.

Powiązane:

Dom Kultury LSM