W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Krajobraz (nie)podzielny | Tomasz Bielak/Justyna Sokołowska

Wernisaż wystawy: Krajobraz (nie)podzielny | Tomasz Bielak/Justyna Sokołowska
Data rozpoczęcia 2022-01-14
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Brama Warsztatów Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Interwencja artystyczna w Bramie Warsztatów Kultury przy ul. Grodzkiej 7 odnosi się do kryzysu humanitarnego na polsko-białoruskiej granicy. Tomasz Bielak – malarz, rzeźbiarz, grafik i autor murali oraz ilustratorka książek, Justyna Sokołowska, zaprezentują prace z hashtagami las i granica. Dzieła powstają jako wypowiedzi artystyczne oraz osobiste, wynikające z poczucia niepokoju i solidarności z ludźmi, o których dramacie słyszymy i który oglądamy na ekranach komputerów. Stanowią też wyraz wdzięczności dla poszczególnych osób i organizacji pomagających na miejscu. Na wystawie w Bramie zaprezentowany zostanie mural oraz seria grafik, będących głosem w debacie na temat migracji i kwestii podziałów społecznych jako narzędzi kontroli i zarządzania strachem.

Wystawa dostępna od poniedziałku do piątku (14 stycznia 2022 – 28 lutego 2022) w godzinach od 10:00 do 17:00.

Biogramy artystów:
Justyna Sokołowska
– (ur. 1983 r.) absolwentka wydziału Polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Zajmuje się głównie projektowaniem książek. Jej opracowania graficzne zdobywają nagrody w konkursach w Polsce i za granią. Współpracowała z wydawnictwami takimi jak Bosz czy Dwie Siostry.

Tomasz Bielak – (ur. 1967 r.)W 1995 roku ukończył gdańską Akademię Sztuk Pięknych. Zajmuje się grafiką, malarstwem i rzeźbą, jest autorem instalacji oraz wielkoformatowych murali. W swojej twórczości malarskiej Bielak łączy tradycyjny warsztat malarski z konceptualnym podejściem do sztuki. Realistyczne postaci, przedmioty i zwierzęta (m.in. małpy) umieszcza na abstrakcyjnym, neutralnym tle, przez co wzmacnia ich wizualny przekaz i symboliczne znaczenie.

Bezpieczeństwo:
Informacje o zasadach bezpieczeństwa COVID-19, obowiązujących podczas wydarzeń kulturalnych organizowanych przez Warsztaty Kultury w Lublinie, znajdziecie w zakładce „Bezpieczeństwo” w menu głównym www.warsztatykultury.pl

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej