W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy: Magdalena Martyn-Mróz "Malarstwo"

Data rozpoczęcia 2018-02-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria TPSP "Przy Bramie" ul. Grodzka 34/36
Organizator Galeria TPSP "Przy Bramie"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Magdalena Martyn - Mróz - jest członkinią TPSP od 2005 r. Pochodzi z Hrubieszowa, obecnie mieszka w Lublinie. Z zawodu jest stomatologiem. W 2006 r. ukończyła 3-letni kurs rysunku i malarstwa w Ognisku Plastycznym przy TPSP w Lublinie – mgr Waldemar Figiel. W 2013 r. zapoznała się z techniką pisania ikon metodą tradycyjną w Pracowni Artystycznej Świętego Łukasza Ewangelisty przy klasztorze o.o. Bernardynów Lublinie – o. dr Cyprian Moryc. Od 2017r. uczęszcza do Pracowni Rękodzieła Artystycznego Żywioły Ziemi – mgr Joanna Kowalska-Wolszczak oraz  na kursy z akwareli – mgr inż. architekt Ewelina Maliborska. W tym roku rozpoczęła studia podyplomowe na Wydziale Artystycznym UMCS – malarstwo.

Bierze udział w licznych wystawach zbiorowych i konkursowych. W 2007r. miała wystawę indywidualną w Lubelskiej Izbie Lekarskiej pt. „Kwiaty pastelą”. Podejmuje różne tematy: kwiaty, portrety, zwierzęta, kopie znanych mistrzów. Techniki malarskie to pastele, akwarele, tempera jajowa, olej, akryl.

Aktualna wystawa indywidualna w TPSP w Lublinie jest efektem pracy ostatnich 10 lat. Prace wykonane są w różnych technikach malarskich, o bogatej tematyce. Jest fascynacja przyrodą, a także ukłon w stronę wielkich mistrzów.

 

Najważniejsze wydarzenia cykliczne