W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Magnusa Wallina

Wernisaż wystawy Magnusa Wallina
Data rozpoczęcia 2010-10-27
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Wernisaż

Wystawa prac Magnusa Wallina: Exit, Skyline, Anatomic Flop, Colony, Mission. Wystawę otworzy spotkanie z Gyonata Bonvicini - dyrektorem i kuratorem berlińskiego oddziału Galerii Nordenhake, który zaprezentuje twórczość szwedzkiego artysty.

Magnus Wallin – (ur. 1965 r.) Szwedzki artysta video, twórca animacji, obiektów i instalacji. Ukończył Duńską Akademię Sztuk Pięknych w Kopenhadze. Obecnie mieszka i pracuje w Malmö, Szwecja. Znany przede wszystkim z filmu Exit z 1997 roku, który został zaprezentowany na 49. Biennale w Wenecji w ramach Platformy Humanizmu (2001). Uczestnik licznych wystaw zbiorowych i indywidualnych w całej Europie i Stanach Zjednoczonych. Związany z Galerią Nordenhake.

Gyonata Bonvicini – (ur. 1972) Codogno, Mediolan. Mieszka i pracuje w Berlinie. Doktorat obronił na wydziale Historii Sztuki Współczesnej na Uniwersytecie w Parmie. Przez ostatnie dziesieć lat pracował dla państwowych i komercyjnych galerii w całej Europie. Obecnie dyrektor berlińskiego odziału Galerii Nordenhake.

Wystawa czynna w godz. 14.00-19.00, codziennie za wyjątkiem 31 października i 1 listopada.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej