W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa „Body of work”

Wernisaż wystawy malarstwa „Body of work”
Data rozpoczęcia 2022-12-16
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Uniwersytecka Galeria Sztuki UMCS, ul. Głęboka 43, Instytut Pedagogiki UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

UMCS zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa „Body of work” Wojciecha Ledera. Ekspozycja jest prezentowana w ramach jubileuszu 50 lat kształcenia artystycznego na UMCS.

Wojciech Leder - absolwent Wydziału Malarstwa PWSSP w Łodzi, studiował także filozofię na Uniwersytecie Łódzkim. Laureat Grand Prix Bielskiej Jesieni w 1997 roku. Indywidualne wystawy m.in. w Muzeum Sztuki  w Łodzi, Atlasie Sztuki, Galerii Bon a Tirer w Nowym Jorku, Galerii Art New Media w Warszawie. Brał udział w wielu wystawach zbiorowych: Mediation Biennale; Motiva (Wiedeń); Internaional Biennale of Art (Fukushima); Poles/Kutuplar (Galeria Empires, Istambuł). Kurator wystawy Biografie rzeczy w Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, kurator wystawy Piękny Prawdomówny w Muzeum Sztuki w Łodzi. Kieruje Pracownią Imperatywu Malarskiego na Wydziale Sztuk Pięknych ASP w Łodzi. Od 2016 jest profesorem zwyczajnym sztuk plastycznych. 

Wystawa będzie czynna od wtorku do piątku w godz. 12:00-15:00, do 31 stycznia 2023 roku.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej