W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Daniela Pieluchy

Wernisaż wystawy malarstwa Daniela Pieluchy
Data rozpoczęcia 2013-12-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Wirydarz, ul . Grodzka 19
Kategoria Wernisaż

Daniel Pielucha urodził się w 1959 roku w Wieluniu. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1985 roku uzyskał dyplom na Wydziale Grafiki w Katowicach. Rodzaj uprawianego przez artystę malarstwa sztalugowego jest nazywany "NADREALIZMEM POLSKIM". Malarz w swym dziele, wzorem wielkich poprzedników szuka cech świadczących o odrębności naszej kultury. Z wielkim szacunkiem dla warsztatu i historii malarstwa polskiego podkreśla jej wyjątkowy charakter. Inspiracje znajduje w odchodzącym pejzażu naszej prowincji, w związku z czym chętnie uczestniczy w najważniejszych plenerach sztuki figuratywnej. Ludowość wsi polskiej, wierzenia i obyczaje to sceneria wizji malarskich, w których autor wyraża swój stosunek do współczesnego świata i egzystencji drugiego człowieka. Twórczość swoją malarz prezentował na wystawach indywidualnych w Katowicach, Oświęcimiu, Częstochowie, Głogówku, Szczyrku, Warszawie, Sieradzu, Gnieźnie, Zielonej Górze, Gorlicach oraz Iławie. Reprezentował polską sztukę na zbiorowych wystawach w Berlinie, Sztokholmie, Nowym Jorku i Meksyku.

Na wystawie w Galerii Wirydarz zaprezentowane zostaną obrazy z ostatnich lat, a będzie je można oglądać do 31 stycznia 2014 roku.