W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa "Inne spojrzenie"

Wernisaż wystawy malarstwa "Inne spojrzenie"
Data rozpoczęcia 2024-02-09
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, ul. Narutowicza 4
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa: Anny Chmielnik, Anety Galewskiej, Grażyny Grabowskiej, Jolanty Michalak, Agnieszki Wójtowicz, Pawła D. Znamierowskiego - "Inne spojrzenie". 

Prezentując wspólnie swoje prace, ukazują jednocześnie odmienne względem siebie widzenie i podejście do dziedziny malarstwa. Różnorodność postaw, indywidualna wrażliwość plastyczna i doświadczenie zawodowe pozwalają przedstawić im wielowymiarowość użycia koloru, formy, techniki, ukazując przekrój tego, co w sztuce aktualne, najciekawsze, czasami zaskakujące.

Ekspozycja „Inne spojrzenie” podsumowuje pewien etap twórczości malarskiej doświadczonych i uznanych już artystów. W przypadku Grażyny Grabowskiej i Agnieszki Wójtowicz, wystawa uświetnia rocznice 40-lecia i 20-lecia ich pracy twórczej. Będąc próbą konfrontacji osobistych emocji i przeżyć plastycznych w zderzeniu z pracami innych twórców, wystawa pokazuje jednocześnie indywidualne poszukiwania artystów, którzy wykorzystują to, co w sztuce sprawdzone, ale także nowe. Prace twórców, ich forma, noszą często znamiona rysunku, grafiki, fakturalnie położonej farby – jednak jest to, jak się okazuje, tylko pozorna odmienność, ponieważ w kontekście barwy, jest to element subtelnie łączący ich twórczość, twórczość, wiodącą do refleksji nad kolorem i jego transponowaniem.

Agnieszka Wójtowicz