W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Domagały „Obrazy”

Wernisaż wystawy malarstwa Lidii Domagały „Obrazy”
Data rozpoczęcia 2018-12-11
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Galeria Centrum Kultury i Sztuki Chińskiej He Shuifa UMCS, III piętro Biblioteki Głównej UMCS, ul. Radziszewskiego 11
Organizator Galeria ACK UMCS "Chatka Żaka" oraz Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Lidia Domagała jest absolwentką Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Studia z zakresu malarstwa odbyła w pracowni prof. Stanisława Rodzińskiego i prof. Andrzeja Klimczaka-Dobrzanieckiego. Dyplom uzyskała w 1985 roku na Wydziale Ceramiki i Szkła w pracowni prof. Krystyny Cybińskiej. Od 1995 roku jest członkiem ZPAP.

Artystka o swojej twórczości:

Moje malarstwo jest rodzajem zaproszenia do rozmowy. Niesie w sobie pewną tajemnicę, pewną dozę zaskoczenia, pewną dozę wzruszenia. W swoich obrazach wyrażam to, co często trudne jest do wyrażenia słowem - wolność, radość, zachwyt, a także refleksję, zadumę czy smutek. Odnoszę się w swojej twórczości do natury, czerpię z niej, jest moją inspiracją, impulsem, antytezą rzeczywistości stanowiącą abstrakcyjny jej obraz. Kolor, światło, przestrzeń są tymi elementami, które budują moje obrazy, dają im życie, tworzą klimat i nastrój. Moje malarstwo stanowi swoistą, otwartą formę kontaktu z odbiorcą, jest indywidualnym rodzajem komunikowania się i moją własną opowieścią. 

Wystawę będzie można oglądać do 4 stycznia 2019 r.