W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa lwowskiego

Wernisaż wystawy malarstwa lwowskiego
Data rozpoczęcia 2009-04-04
Godzina rozpoczęcia 16:00
Kategoria Wernisaż

Wołodymyr Kostyrko, Jurij Koch, Jewhen Rawski


Jewhen Rawski
Urodził się 18 stycznia 1966 roku we Lwowie. Malarz, designer, stylista. Jego prace znajdują się w zbiorach Lwowskiej Galerii Sztuki, Muzeum Sztuki Współczesnej (Kijów) oraz zbiorach prywatnych na Ukrainie, w Stanach Zjednoczonych, Norwegii, Niemczech, Polsce, Estonii, Holandii.
Jego praca „Warner Sisters’ Present albo cokolwiek z Szekspira” to koncepcja wcielenia pewnych idei Szekspira w szeregu obrazów, na których głównymi bohaterami są dzieci. Przeobrażenie świata dorosłych w świat uczuć i przeżyć pierwotnych, zaostrzenie sytuacji za pomocą przeniesienia do świata informacyjnego, pełnego obrazów, bohaterów XX wieku. Stworzenie nowego kontekstu w oparciu o tradycyjne tematy szekspirowskie.

Wołodymyr Kostyrko
Urodził się we Lwowie, absolwent KUL, magister historii sztuki.

Jurko Koch
Urodził się w 1958 roku we Lwowie. Studiował m. in. na Ukraińskiej Akademii Drukarstwa. Uczestnik ponad 180 wystaw grafiki i malarstwa w 30 krajach świata.
„Swój styl określam jako „manieryzm metafizyczny”. Staram się łączyć w swoich obrazach zjawiska przestrzenno-czasowe. To znaczy, rozmieszczam różne odcinki przeszłości, teraźniejszości i przyszłości na jednej płaszczyźnie. Przeszłość jest dla mnie równoznaczna z teraźniejszością. Tak więc, na płótna trafiają wątki mojego świata wewnętrznego. Polegam na snach, zjawiskach podświadomych, nieświadomych, a nie na tej rzeczywistości, którą widzimy na ulicy. Moje obrazy mogą sprawiać wrażenie chimerycznych, ale ten, kto postara się dokładniej uchwycić zawartą w nich myśl, może czytać je na znacznie głębszym poziomie”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej