W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy malarstwa Marii Danielak

Wernisaż wystawy malarstwa Marii Danielak
Data rozpoczęcia 2024-02-16
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Maria Danielak zaczęła odkrywać swoje pasje i talenty już jako osoba dorosła. Zaczęło się od śpiewu i szkoły muzycznej. Później był teatr, w którym gra i śpiewa. Następie zaczęła malować. Kilka miesięcy prób, bardzo duża ilość przelanej farby, wiele godzin w ciągu dnia i nocy spędzonych przy płótnach i nad płótnami. Gdy w końcu nie dało się już zasiąść, ani nawet dojść do jadalnego stołu, gdzie stworzyła sobie pracownię, rodzina zbuntowała się i powiedziała: „Dość!”. Wtedy... wynajęła pomieszczenie na pracownię i maluje dalej.
Technika, w której (jak na razie) stworzyła najwięcej obrazów, to pouring. Jest to technika, przy której zużywa się bardzo dużo farby, a wszystko wokół jest pochlapane. Unikatowe obrazy powstają w wyniku rozlewania, rozdmuchiwania i mieszania farb.

Wernisaż wystawy odbędzie się 16 lutego 2024 roku, o godzinie 17:00.
Wystawę będzie można oglądać od 16 lutego do 15 marca 2024 roku w Galerii w Pasażu.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej