W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Mariusza Delesia pn. "Fotografia zbliżeniowa - moje fascynacje"

Wernisaż wystawy Mariusza Delesia pn. "Fotografia zbliżeniowa - moje fascynacje"
Data rozpoczęcia 2018-03-22
Godzina rozpoczęcia 18:15
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury SM "Czechów"
Organizator DDK SM "Czechów" oraz Galeria Pomost
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

DDK SM "Czechów" oraz Galeria Pomost serdecznie zapraszają na wernisaż wystawy Mariusza Delesia pn. "Fotografia zbliżeniowa - moje fascynacje".

Ludzkie oczy są przystosowane do patrzenia w świat z pewnego oddalenia. Te same obiekty widziane z bliska zazwyczaj zaskakują nas swoim wyglądem, budząc zachwyt. Dzięki fotografii zbliżeniowej można zatem w fascynujący sposób ukazać to co przyziemne i zwykłe, ujawnić ukryte szczegóły oraz dostrzec rzeczy, które umykają naszym oczom.
Michael Freeman (National Geographic)

Cytat powyżej w zupełności oddaje powód mojej fascynacji fotografią zbliżeniową. Przypominam sobie kiedy pierwszy raz zrobiłem zdjęcie jakiegoś owada na kwiatku – po prostu chciałem wypróbować nowy aparat - byłem zaskoczony efektem! Wtedy nie umiałem ująć w słowa mojej fascynacji (tak jak powyżej). Dzisiaj potrafię uzupełnić ten cytat o własne spostrzeżenia. Nie jestem fotografem lecz fascynatem przyrody. Mam jednak nadzieję, że moje niedoskonałe fotografie zdołają kogoś zarazić moją pasją.
Mariusz Deleś

Pochłoniętym cywilizacyjnym i technologicznym zgiełkiem uświadamia, że nie tak daleko, bywa że zaledwie metr, dzieli nas od universum, którym rządzi zgoła inny porządek, z którego wyszliśmy, a o którym łatwo zapominamy. Fascynację nim ujawniają fotografie Mariusza Delesia. Rejestrują codzienną krzątaninę mieszkańców łąki wokół spraw bytowych, tropią piękno w zdawałoby się chaotycznej gęstwinie poszycia, odnajdują zadziwiającą symetrię kształtów. Jak daleko, jak blisko...

Konsultacje: Michał Czarnecki

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej