W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Michała Brzezińskiego "VHS EXE DNA"

Wernisaż wystawy Michała Brzezińskiego "VHS EXE DNA"
Data rozpoczęcia 2010-11-07
Godzina rozpoczęcia 16:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Wernisaż

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych zaprasza na wernisaż wystawy Michała Brzezińskiego "VHS EXE DNA", w ramach której zaprezentowane zostaną filmy artysty: See me, Memory, Pasja, Pamięć Wirtualna, Ideal Logic, Dust oraz baner *.VHS *.EXE *.DNA. Podczas wernisażu odbędzie się spotkanie poświęcone najnowszemu projektowi artystycznemu Brzezińskiego – Galeria NT.

Michał Brzeziński – (ur. 1975) artysta, teoretyk wideo, kurator Galerii NT w Łodzi, oraz cyklu Parakino i Festiwalu IN OUT w CSW Łaźnia w Gdańsku. Absolwent filmoznawstwa przy Katedrze Mediów i Kultury Audiowizualnej UŁ. Praca magisterska pt. Podmiot, ciało tożsamość. Przyczynek do antropologii cyberkultury . Jego prace wideo prezentowane były we wszystkich najważniejszych polskich galeriach sztuki współczesnej między innymi w ramach pokazów Józefa Robakowskiego i Krzysztofa Jureckiego. Pokazy indywidualne i wystawy jego prac można było zobaczyć w galeriach takich jak: Bunkier Sztuki w Krakowie, Wieża Ciśnień w Koninie, Arsenał w Białymstoku, CSW Łaźnia, Muzeum Sztuki w Łodzi, BWA w Kielcach, BWA w Sanoku, Galeria Platan w Budapeszcie. W 2005 pokaz jego pracy PEER GYNT odbył się w Filharmonii Łódzkiej im. A. Rubinsteina (utwór E. Griega w wykonaniu orkiestry Lingua Nostra dyrygowanej przez Marcina Wolniewskiego). Uczestniczył w dwóch niezależnych prezentacjach na Łódź Biennale 2006 zarówno jako artysta, jak i jako kurator. Brał udział także w głównej wystawie Biennale Fotografii w Poznaniu 2008 roku, festiwalu INSPIRACJE w 2008, festiwalu PRZECIĄG w 2009, festiwalu dokumentART 2010 w Szczecinie, a w ramach pokazu Perpetual Art Machine uczestniczył w MEDIATIONS Biennale w 2010 roku (Poznań, Berlin, Bratysława). Teksty na temat jego twórczości prezentowane były w pismach takich jak EXIT, OPCJE czy OBIEG, ART EON. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na 2008 rok.

Wystawa czynna w godzinach 14.00–19.00

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej