W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy oraz spotkanie z artystą: Andrzej Różycki - Kamienny sen

Wernisaż wystawy oraz spotkanie z artystą: Andrzej Różycki - Kamienny sen
Data rozpoczęcia 2014-03-20
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” ma przyjemność zaprosić na wystawę Andrzeja Różyckiego „Kamienne sny”. Głównymi bohaterami prezentowanej wystawy są polodowcowe kamienie Suwalszczyzny, które stały się z czasem również przedmiotami religijnego kultu. Artysta, który nie po raz pierwszy podejmuje temat kamieni w swojej twórczości fotografował tym razem wielohektarowe głazowiska, które przetrwały w nienaruszonym rozrzucie i pozycjach od epoki czwartorzędu. Jak sam skromnie powiada, wystawa nie ma ambicji o charakterze „artystycznym”, a jedynie jest nieco głębszą refleksją natury antropologiczno-geologiczno-religijnej. Dla Andrzeja Różyckiego pielgrzymowanie do głazowisk w Krynkach czy Tykocinie to swoiste spotkanie losów tułaczych człowieka i kamienia.

19.00 - Spotkanie z autorem i projekcja filmów Andrzeja Różyckiego: godz. 19.00 (Sala Widowiskowa Inkubatora Medialno-Artystycznego)

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej