W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Pablo Caviedesa w Wirydarzu

Wernisaż wystawy Pablo Caviedesa w Wirydarzu
Data rozpoczęcia 2013-05-17
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Wernisaż

Galeria Sztuki Wirydarz zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa Pablo Caviedesa.

Będzie to pierwsza prezentacja twórczości Artysty w Polsce.
Honorowym Patronatem wystawę objął Jego Ekscelencja Ambasador Ekwadoru Fabián Valdivieso Eguiguren.

Pablo Caviedes urodził się w 1971 w Cotacachi w Ekwadorze. Studiował pod kierunkiem Daniela Reyesa w College of Plastic w Ekwadorze, jak również w prestiżowym instytucie sztuki École Nationale Supérieure des Beaux Arts w Paryżu.

W ciągu ostatnich 20 lat wystawiał swoje prace w różnych miastach Ekwadoru oraz na świecie m.in. w Paryżu, Barcelonie, Madrycie, Waszyngtonie i Nowym Jorku, gdzie obecnie mieszka i tworzy.
W 1994 roku otrzymał "Paris Prize" (najbardziej prestiżowa nagroda artystyczna Ekwadoru). W 1998 r. został jednym z dziesięciu artystów wybranych przez krajowe oraz międzynarodowe jury do udziału w monumentalnej wystawie "Ameryka Południowa i Karaiby: Nowe pokolenie artystów"(Latin America & the Caribbean: A New Generation Of Artist). W 2002 roku w Barcelonie otrzymał honorowe wyróżnienie na II Międzynarodowym Biennale Malarstwa "Vilassar de Mar". W 2004 r. był jednym z 25 artystów, którzy zostali wybrani w drodze konkursu i których prace zostały zaprezentowane na zbiorowej wystawie: "Art in a Bottle" w Agora Gallery w Soho w Nowym Jorku. W 2008 wziął udział w 31. Konkursie Małych Obiektów Sztuki (80 Washington Square East Galerie, NYU), a w 2009 prezentował swoje obrazy w ramach projektu "Fusion" (Spotkanie Amerykańskich klasyków ze sztuką latynoamerykańską) w Briggs Museum of American Art w Dover , Delaware (USA). Prezentował swoje obrazy także na wystawie "Sztuka Współczesna Ekwadoru", która odbyła się w Organizacji Narodów oraz w ramach ekspozycji Renesans Ekwadoru w Queens Museum of Art. w Nowym Jorku. W 2010 jego instalacja została zakwalifikowana do Drugiego Biennale Sztuki Latynoskiej w Bronx, w Nowym Jorku. W roku 2012, animowany film artysty, On the Map (Na mapie) zakwalifikowany został do festiwalu filmów krótkometrażowych, A Frame Apart w Queens Museum of Art w Nowym Jorku.

Jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli sztuki latynoamerykańskiej tworzących w Stanach Zjednoczonych Ameryki.

Ekspozycję cyklu prac powstałych specjalnie na wystawę w Lublinie pt. NO-MA-DA będzie można oglądać do 17 czerwca 2013 r.