W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Piotr Józefowicz: The Show Must Go On / Przedstawienie musi trwać

Wernisaż wystawy: Piotr Józefowicz: The Show Must Go On / Przedstawienie musi trwać
Data rozpoczęcia 2022-09-23
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12 | Galeria Biała
Organizator Centrum Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Piotr Józefowicz od 1985 roku tworzy obrazy malarskie „niekończącego się” cyklu pod wyżej wymienionym tytułem. Trwający ponad 37 lat projekt jest rodzajem rozbudowanej malarskiej narracji, zawierającej różnorakie wątki i motywy, które pochodzą z wielu obszarów ludzkiej obecności.

Jest to bardzo konsekwentny zapis zmieniającego się czasu oraz rejestracji otaczających nas sytuacji w dynamicznej rzeczywistości. Artysta inspiruje się również obrazami z wirtualnej rzeczywistości. Poszczególne cykle obrazów, odwołując się do różnych estetyk, tworzą imponującą panoramę współczesności. Dotykają konsekwentnie pamięci i czasu. Są rodzajem instalacji, w której artysta prowadzi nas – krok po kroku – do kolejnych monumentalnych malarskich kadrów, odrywając siłę sztuki, która staje się artystycznym imperatywem dla jego twórcy. 

Piotr Józefowicz urodził się w 1959 roku w Lublinie. Ukończył studia na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, gdzie mieszka i pracuje na macierzystej uczelni. W Centrum Spotkania Kultur w Lublinie prezentowane są trzy cykle, zaś wystawa w Galerii Białej obejmuje inne prace i pokazuje obszerniejszą część dorobku tego wyjątkowego malarza.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej