W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Pleciemy! / We weave!

Wernisaż wystawy Pleciemy! / We weave!
Data rozpoczęcia 2019-11-08
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Warsztaty Kultury w Lublinie, ul. Grodzka 7 – II piętro
Organizator Warsztaty Kultury w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Warsztaty Kultury w Lublinie zapraszają na wernisaż wystawy Pleciemy! / We weave! połączony z pokazem wyplatania. Na wystawie zobaczymy plecionkarstwo w kontekście dobrego projektowania, użycia naturalnych materiałów, reusingu, zero waste, nowoczesnego rzemiosła i wartości pracy ludzkich rąk. Oprócz plansz, wyrobów, narzędzi i form, na wystawie będzie można zobaczyć także trzy stanowiska interakcyjne.

„Na wystawie prezentujemy możliwości i połączenia różnorodnych materiałów plecionkarskich. Tych używanych w Polsce i za granicą. W Serfencie przemierzamy tysiące kilometrów, aby o plecionkarstwie wiedzieć wszystko. Nasze podróże zaczęliśmy w Polsce, a następnie odwiedziliśmy Czechy, Niemcy, Ukrainę oraz Norwegię. Tam właśnie prowadziliśmy badania etnograficzne, czyli rozmowy i nagrania z twórcami, rzemieślnikami i artystami zajmującymi się plecionką. Plecionkarzy można znaleźć wszędzie. We Francji, Islandii, Hiszpanii, Afryce, Indonezji, Japonii, Australii… i z pewnością w wielu innych miejscach, do których jeszcze planujemy dotrzeć. Dzięki temu mamy teraz przyjaciół na całym świecie – plecionkarstwo łączy! Na naszej wystawie prezentujemy możliwości wyplatania z różnych materiałów plecionkarskich – tych popularnych jak wiklina i tych unikatowych jak na przykład rogożyna” – Stowarzyszenie Serfenta.

Wystawa jest prezentowana w Warsztatach Kultury w ramach tegorocznej odsłony projektu „Patterns of Europe | Wzory Europy”, w ramach projektu „Aby plecionkarstwo żyło!” realizowanego przez Stowarzyszenie Serfenta i dofinansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wystawa czynna: 
9-10 listopada 2019, w godz. od 10.00-16.00
11-30 listopada 2019, poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek w godzinach 10.00-17.00, środa w godzinach od 10.00-19.00