W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy pt. „Dotyk sztuki”

Wernisaż wystawy pt. „Dotyk sztuki”
Data rozpoczęcia 2019-11-07
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Galeria WA UMCS, ul. Zana 11
Organizator Wydział Artystyczny UMCS
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Władze Wydziału Artystycznego UMCS serdecznie zapraszają na wystawę pt. „Dotyk sztuki”, której wernisaż odbędzie się w czwartek, 7 listopada br., o godz. 17:00 w Galeria WA UMCS (Lublin, ul. Zana 11). Ekspozycja jest częścią większego projektu skierowanego do osób z niepełnosprawnością wzroku. Zostaną na niej zaprezentowane obrazy, obiekty i instalacje, które będą poznawane przez dotyk.

Osoby niewidome i słabowidzące mają na co dzień ograniczony dostęp do sztuki. Część muzeów zaczyna przystosowywać swoje ekspozycje do tego grona odbiorców i z pewnością działania te w przyszłości będą się rozwijać. Instytut Sztuk Pięknych WA UMCS w ramach prowadzonych badań naukowych i działalności artystycznej realizuje projekt pt. „Dotyk sztuki” - skierowany do osób z dysfunkcją wzroku, którego ww. wystawa jest częścią. Jednostka planuje dalsze działania w obszarze sztuki, skierowane do osób niewidomych i niedowidzących, których efekty prezentowane będą w przyszłości na kolejnych wystawach, warsztatach oraz w publikacjach podsumowujących kolejne etapy projektu.      

Uczestnicy wystawy:
Anna Beata Barańska, Mariusz Drzewiński, Małgorzata Gorzelewska-Namiota, Alicja Kupiec, Robert Kuśmirowski, Marek Mazanowski, Irena Nawrot-Trzcińska, Ewa Niestorowicz, Maria Polakowska-Prokopiak, Artur Popek, Wiesław Proć, Maria Sękowska, Adam Skóra, Radosław Skóra,  Zbigniew Stanuch, Krzysztof Szymanowicz, Anna Waszczuk, Walenty Wróblewski, Piotr Zieleniak oraz gościnnie studenci Koła Naukowego Ceramika Unikatowa i Formy Przestrzenne: Tomasz Belew, Sveta Kochanowa, Antonina Korona, Renata Markiewicz, Izabela Olbrycka, Hanna Papruha, Emilia Stefaniak, Monika Szydłowska, Marharyta Tsvelodubova.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej