W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Romana Kalarusa w Galerii Saskiej

Wernisaż wystawy Romana Kalarusa w Galerii Saskiej
Data rozpoczęcia 2017-09-30
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Sala Kinowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Prezydent Miasta Lublin – Krzysztof Żuk, kurator wystawy – prof. Leszek Mądzik, dyrektor Centrum Spotkania Kultur w Lublinie - Piotr Franaszek zapraszają na wernisaż i spotkanie z autorem: Roman Kalarus - PLAKATY. 

Miejsce:
Sala Kinowa, Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
WYSTAWA ogrodzenie Ogrodu Saskiego

W trakcie wernisażu odbędzie się spotkanie z artystą dotyczące jego twórczości, której fragmenty będą prezentowane na ogrodzeniu Parku Saskiego.

Roman Kalarus- polski grafik, malarz, drzeworytnik, designer, wybitny twórca plakatu. Urodził się 21 marca 1951 w Katowicach. Jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Stworzył pracownię działań wizualnych oraz wykładał kompozycję i projektowanie graficzne na Śląskiej Wyższej Szkole Informatyki. Swoje dzieła wystawiał w Polsce oraz poza granicami kraju. W swojej karierze artystycznej otrzymał wiele nagród i wyróżnień w konkursach na plakat i grafikę, m.in.: Grand Prix na Biennale Plakatu Polskiego. W 2006 otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury za osiągnięcia pedagogiczne i artystyczne, a także za indywidualny dorobek twórczy. Jego dzieła można podziwiać w zbiorach wielu muzeów na całym świecie. Obecnie prowadzi zajęcia dla studentów katowickiego oddziału krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Jego prace uznawane są za lekkie, bajkowe, a zarazem brutalne. Artysta w swoich pracach nie wykorzystuje technologii komputerowych.

Zrealizowano dzięki wsparciu Miasta Lublin w ramach obchodów 700-lecia miasta w 2017r.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej