W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Rosława Szaybo

Wernisaż wystawy Rosława Szaybo
Data rozpoczęcia 2017-11-18
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Sala Kinowa Centrum Spotkania Kultur w Lublinie , Plac Teatralny 1
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Rosław Szaybo pracuje zawodowo od 1957 roku. Zajmuje się plakatem, ilustracją, fotografią, projektowaniem okładek płytowych i książek. Od 1966 do 1993 roku mieszkał w Londynie, gdzie współpracował z wieloma międzynarodowymi firmami. Szczególnie doceniane są jego projekty okładek płyt muzycznych, takich jak „ Astigmatic. The music of Komeda”, uznaną w Polsce za jazzową płytę wszechczasów, „British Steel” heavymetalowej grupy Judas Priest lub debiutancki album The Clash. Dzięki pracom Szaybo zupełnie inaczej spojrzano na estetykę metalową i punkową. W Polsce Szaybo projektuje plakaty dla teatrów, oper i producentów filmowych, Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego, okładki płytowe oraz książkowe. Wystawiał indywidualnie prace w muzeach na całym świecie. Szaybo to laureat licznych nagród indywidualnych m.in. Złotego Medalu „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Piękniejsza Polska” oraz juror wielu konkursów polskich i zagranicznych.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Saskiej od 18 listopada do 9 grudnia. Wydarzenie organizowane w ramach obchodów 700-lecia Miasta Lublin. Wstęp na wystawę oraz wernisaż wolny.