W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy rysunków Dariusza Piekuta

Wernisaż wystawy rysunków Dariusza Piekuta
Data rozpoczęcia 2015-11-06
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Filia nr 37 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie ul. Bazylianówka 85
Kontakt 81 742-12-87, e-mail: filia37@mbp.lublin.pl
Udział Bezpłatny
Kategoria Akcja

Wystawa czynna od 2.11 do 27.11 w poniedziałki, środy i piątki od 10.00 do 18.00, we wtorki i czwartki od 10.00 do 16.00, wstęp bezpłatny

Dariusz Piekut jest absolwentem Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Zamościu. W latach 1980-1984 studiował w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskał dyplom z grafiki w pracowni druku płaskiego (litografia) u prof. Danuty Kołwzan-Nowickiej. Jest nauczycielem plastyki w Gimnazjum Publicznym w Skierbieszowie. Zajmuje się rysunkiem i malarstwem. Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą (Anglia, USA, Niemcy, Bułgaria, Belgia, Australia) oraz w Muzeum w Lubaczowie, Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie, Hrubieszowskim Domu Kultury, BWA Galerii Zamojskiej i Muzeum w Bielsku-Białej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w 1997 roku. Laureat nagród Kuratora Oświaty i Wychowania w Zamościu i Lublinie. Członek Stowarzyszenia Artystycznego Matt Roberts Arts w Londynie. Uczestnik kilkudziesięciu wystaw indywidualnych i zbiorowych rysunku i malarstwa w Polsce, Niemczech, Litwie, Włoszech, Czechach, Słowacji, Ukrainie i Tajlandii. W 2010 roku ogłoszony laureatem Certyfikatu Najwyższej Jakości/Honorary Certificate of the Highest Quality - Short List/ VII Międzynarodowego Biennale Rysunku w Pilznie (Czechy). Otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień za twórczość w dziedzinie rysunku i malarstwa w konkursach ogólnopolskich i międzynarodowych.

www.piekut.art.pl

Wystawa prezentuje najnowsze rysunki artysty wykonane ekoliną i piórkiem, należące m.in. do cyklów: Miejsce, Nowe Miejsce, Tkaninowce. Te barwne lub monochromatyczne kompozycje łączą w sobie cechy grafiki i malarstwa. Wykonane zostały pracochłonną techniką gęsto kładzionych równoległych kresek rozchodzących się w różnych kierunkach i przedstawiają świat wyobrażonych budowli i maszyn. Ekspozycję uzupełniają pastele olejne z cyklu pejzaży Na Roztoczu oraz rysunki tuszem.