W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy rysunku "Ślad" Marleny Makiel-Hędrzak

Wernisaż wystawy rysunku "Ślad" Marleny Makiel-Hędrzak
Data rozpoczęcia 2014-01-28
Godzina rozpoczęcia 18:00
Kategoria Wernisaż

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie zaprasza na wernisaż wystawy rysunku "Ślad" Marleny Makiel-Hędrzak.


Marlena Makiel-Hędrzak - urodzona w 1968 roku w Krośnie. Studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie. Dyplom w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego w 1995 roku. Od roku 1996 pracuje w Zakładzie Rysunku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego, obecnie na stanowisku profesora nadzwyczajnego. Działalność artystyczna w zakresie rysunku, malarstwa i grafiki. Prezentowała swoje prace na kilkunastu wystawach indywidualnych, brała udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, ogólnopolskich i międzynarodowych w kraju i za granicą. Uczestniczka plenerów i sympozjów ogólnopolskich i międzynarodowych. Autorka tomu poezji Linia (Kraków 2000) i wielu tekstów o sztuce, publikowanych w katalogach wystaw i pismach naukowych. Laureatka kilku nagród i wyróżnień za twórczość plastyczną.

Wybrane wystawy indywidualne: Peryferie Czasu, Biblioteka Muzyczna, Rzeszów (1999); W atelier czasu, Miejska Galeria Sztuki w Częstochowie; Alegorie światła, Muzeum Historyczne w Sanoku (2001); Wokół człowieka, Muzeum Historyczne Pałac w Dukli (2002); Patrzenie, Dwór Karwacjanów, Gorlice (2003); Figury czasu, atrybuty pamięci, Galeria Bałucka, Łódź (2004); Rysunek, Galeria Zamkowa w Przemyślu (2005); Poza błękitem, Miejska Galeria Sztuki, Zakopane; Śródmiejski Ośrodek Kultury, Kraków (2007); Dotyk światła, Miejski Dom Kultury, Jasło (2008); Rysunek, BWA Sandomierz (2009); Rysunek, Galeria ZPAP w Opolu (2010); Zwierciadło człowieka, Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie (2011), Cienie, Biblioteka im. Grzegorza z Sanoka w Sanoku (2012), Rysunek i malarstwo, Opactwo Benedyktynów, Jarosław (2013).

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej