W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy "Spotkanie" Jana Magierskiego i Agaty Balińskiej

Data rozpoczęcia 2011-10-21
Godzina rozpoczęcia 18:30
Kategoria Wernisaż

Jan Magierski /fotografia/
Agata Balińska /akwarela/


Jan Magierski
Urodzony w Lublinie (1936) gdzie pracuje i mieszka. Obecnie na emeryturze. Z wykształcenia chemik, nauczyciel akademicki, fotografik. Fotografią zajmuje się od lat sześćdziesiątych, początkowo jako amator. Od roku 1995 jest członkiem Związku Fotografików ZPAF. Jest autorem kilkunastu wystaw indywidualnych. Jego prace o różnej tematyce były publikowane w wielu wydawnictwach i na wystawach, w tym też za granicą. Uczestniczył w ekspedycjach geograficznych na Spitsbergen, skąd pochodzi szereg jego fotografii.


Agata Balińska
Urodzona w 1976 r, w Warszawie. Córka Jana Magierskiego. Absolwentka Wydziału Malarstwa na ASP w Warszawie (dyplom 2000). Zajmuje się malarstwem, grafiką i ilustracją Najbardziej lubi technikę akwareli i gwaszu a także niepowtarzalne techniki graficzne takie jak monotypia. Maluje pejzaże i nie tylko, patrząc na każdy element rzeczywistości jako potencjalny motyw, który można subiektywnie odtworzyć z pamięci.

www.galeriapomost.blogspot.com

Powiązane:

Jan Magierski

Najważniejsze wydarzenia cykliczne