W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Tim Dalton Ekspozycja rysunków "Pinakoteka"

Wernisaż wystawy: Tim Dalton Ekspozycja rysunków "Pinakoteka"
Data rozpoczęcia 2022-03-10
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1 | Galeria Wystaw Czasowych -1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Czy Bóg jest nieznany? Czy manifestuje się jak niebo? Prędzej uwierzę w to drugie. To miara człowieka. Pełen zasług, ale poetycko, człowiek mieszka na tej ziemi. Ale nie czystszy jest cień gwiaździstej nocy, jeśli mogę tak to ująć, niż Człowiek, który nazywa się obrazem bóstwa. Czy istnieje miara na ziemi? Nie ma żadnej.
Friedrich Holderlin „W miłym błękicie”

Rysunki są sposobem na przemówienie najprostszymi dostępnymi środkami do indywidualnego widza, który natknie się na nie po raz pierwszy. Tworzę obrazy zaczerpnięte z fragmentów mitologii i źródeł poetyckich, tematy, które mam nadzieję omamią go swoją chwilową lub czarowną symboliką.

Wydarzenie w ramach projektu: „Praktykowanie historii. Norwegia i Polska - odnajdywanie w czasie i przestrzeni. Interdyscyplinarne przedsięwzięcie Teatrów Stella Polaris i Ośrodka Praktyk Teatralnych Gardzienice (z Partnerami), w sferze: teatru i filmu; muzyki i tańca; sztuk wizualnych i refleksji akademickiej”.

Wystawa czynna wt-czw 13:00-18:00 i pt-nd 12:00 - 18:00 (w poniedziałki nieczynna), wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej