W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Tomasza Malca

Wernisaż wystawy Tomasza Malca
Data rozpoczęcia 2010-09-02
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Galeria Lipowa 13, ul. Lipowa 13
Kategoria Wernisaż

Lubelskie Towarzystwo Zachęty Sztuk Pięknych - Galeria Lipowa 13 zaprasza na wernisaż wystawy Tomasza Malca.

Prezentowane prace są intymną wypowiedzią autora na temat doświadczenia miłości w jej rożnych formach. Poszczególne dzieła stanowią nie tyle komentarz na temat relacji pomiędzy ludźmi i do siebie samego, ile są próbą oddania osobistego obrazu tego uczucia. Na cykl składają się fotografie, grafiki i instalacja. Prace utrzymane są w konwencji minimalistycznej, cechuje je niezwykła oszczędność środków wyrazu, synteza i prostata formy. Artysta podchodzi do tematu z powagą, nieco ironicznie, stara się oddać przyświecającą mu myśl w sposób bezpośredni i uczynić swoje przesłanie jak najbardziej zrozumiałym.
Prezentowany cykl stanowi krytyczny osąd kondycji moralnej współczesnego człowieka. Autor mówiąc o miłości, opowiada jednocześnie o sztuce i statusie obrazu, o obszarze iluzji, na którym nic nie jest prawdą, a wszystko jest możliwe.
nadesłane

Czas trwania wystawy 02.09.-16.09.2010 w godz. od 14.00 do 19.00 z wyjątkiem poniedziałków.

Kuratorka: Magdalena Linkowska

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej