W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy Ukraiński Zriz. Liman.2013 – II triennale współczesnej sztuki ukraińskiej cz.I

Wernisaż wystawy Ukraiński Zriz. Liman.2013 – II triennale współczesnej sztuki ukraińskiej cz.I
Data rozpoczęcia 2013-10-02
Godzina rozpoczęcia 17:00
Kategoria Akcja

Miejsca: Warsztaty Kultury; ul. Grodzka 5a; Galeria Gardzienice, ul. Grodzka 5a; Galeria Labirynt 2 , ul. Grodzka 3

ukraiński zriz – to pragnienie, potrzeba, konieczność spojrzenia na siebie z boku.

pierwsze triennale „ukraiński zriz“ (2010) było próbą samoidentyfikacji.

w obecnym triennale szczególne znaczenie posiada proces autoanalizy. i w tym kontekście znamiennym jest wybór tematu tegorocznego „ukraińskiego zrizu“ – to liman, który jest bardziej konstrukcyjny, niż ideologiczny.

liman, naszym zdaniem – to współczesny obszar symboliczny współczesnej sztuki ukraińskiej. znajdujemy się na wyjściu z jednego stanu i na wejściu do innego. przebywamy w środowisku delty rozdroża, w sytuacji roztocza.

liman – to zmienne zjawisko, okres przejściowy i zarazem niezależny świat.

liman – to bezgraniczne i nieprzewidywalne możliwości: przelewania, brodzenia, konserwacji, zastoju, tworzenia nowych struktur i transformacji już istniejących, płynności i mutacji.

liman – to ujścia, cieśniny, ślepe zaułki, estuaria.

sama technologia eksponowania projektu również będzie przypominała liman – będzie to jedna wielka i kilka osobnych, określonych gatunkowo ekspozycji w różnych galeriach miasta.

na udział w projekcie zgodzili się:

Mykhailo Barabash, Vasyl Bazhaj, Yuriy Biley, Anatol Fedirko, Oleksa Furdiiak, Yaroslav Futymskyi, Andrii Humeniuk, Alevtina Kakhidze, Volodymyr Kaufman, Volodymyr Kostyrko, Rostyslav Koterlin, Taras Kotliar, Pavlo Kovach (junior), Viktor Lavnyj,Andriy Linik, Pavlo Makov, Mykola Malyshko,Mykola Matsenko,Viktor Melnychuk, Ihor Pereklita, Oleh Perkovskyi, Serhii Petliuk, Yevhen Ravskyj, Serhii Radkevych, Oleksandr Ridnyi, Oleksandr Roitburd, Andrii Sahaidakovskyi, Robert Saller, Natalka Shymin, Tiberiy Szilvashi, Larysa Stadnyk, Anatol Stepanenko, Volodymyr Stetskovych, Anatolii Tatarenko, Oleg Tistol, Volodymyr Topij, Ruslan Tremba, Stas Turina, Anton Varha, Artem Volokiti,