W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "W kolorach tęczy" Bożeny Przywary

Wernisaż wystawy "W kolorach tęczy" Bożeny Przywary
Data rozpoczęcia 2011-10-17
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dom Kultury LSM, K. Wallenroda 4a
Kategoria Wernisaż

Wystawa malarstwa Bożeny Przywary.

Zasadniczym tematem prac Bożeny Przywary są siły natury: promienie słońca omiatające konary drzew, słońce dające ciepło, tak różne o różnych porach roku. Styl malarski i spojrzenie malarki na świat ujawniają się najbardziej w pejzażach. Maluje techniką olejną: impast i laserunek, nieco mniej pastelą. Tematami prac są najczęściej pejzaże i kwiaty, rzadziej abstrakcje i martwa natura. Pasja pani Bożeny zmierza ku portretom.

Styl malarski Bożeny Przywary i jej spojrzenie na świat ujawniają się najbardziej w pejzażach. Inspirację do oddawania piękna na płótnie czerpie artystka z trudów codziennego życia i sposobów ich przełamywania. Te obrazy są osobistą refleksją nad naturą. Liczy się barwa, która jest starannie dobrana w odpowiednie tony, te zaś tworzą charakterystyczną formę. Można powiedzieć, że na obrazach Bożeny Przywary przeważa wielobarwność, oparta na grze kolorów ciepłych i chłodnych. Szeroka gama barw oddaje ciepło i delikatność, a kolory nasycenie. Kolory nanosi autorka z ogromną precyzją, w efekcie całość zaskakuje jednością i stwarza refleksyjny nastrój. Tonacja prezentowanych obrazów jest zapisem emocji, a każde pociągnięcie pędzlem to wyraz tego, co trudno wyrazić słowami.

Cały wysiłek twórczy kieruje Bożena Przywara na realizacje stylu w oparciu o własne pojmowanie świata i starannie przemyślane konstrukcje barwne. Część jej obrazów jest wysublimowana, jakby otoczona aurą melancholii. Eksponując nastrój chwili, czyni obraz źródłem zamyślenia.

Wstęp wolny

Powiązane:

Dom Kultury LSM