W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy "Wciąż się zmieniając"

Wernisaż wystawy "Wciąż się zmieniając"
Data rozpoczęcia 2013-10-03
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Wernisaż

Akademickie Centrum Kultury UMCS „Chatka Żaka” zaprasza do Galerii Fotografii KIOSKART na wystawę i spotkanie z Andrzejem Dudkiem-Dűrerem "Wciąż się zmieniając".

Spotkanie poprowadzi Krzysztof Jurecki

Zasadniczą materią sztuki Dudka-Dürera jest jego twarz lub cała postać, ukazane w różnych aspektach rzeczywistości lub wyobrażeń bliskich fantasmagorii. Artysta od bardzo wielu lat tworzy performances, których niektóre aspekty ideowe w charakterystyczny sposób przenosi do fotografii. Przekracza w ten sposób tradycyjne dyscypliny, podążając za najnowszymi technologiami cyfrowymi. Nie interesuje go dokument fotograficzny czy wideo, choć czasami ten aspekt też znajduje swoje miejsce w pracach z obrazem ruchowym. Jest twórcą, który świadomie używa teatralizacji i różnorodnych przeobrażeń obrazu w celu poszukiwania prawdy istnienia.
/Krzysztof Jurecki/

Wystawę można oglądać do 4 listopada, od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00-17:00.
Wstęp wolny