W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy witrynowej Michała Mroczki

Wernisaż wystawy witrynowej Michała Mroczki
Data rozpoczęcia 2021-06-11
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Zakład fotograficzny Kodak, ul. Staszica 2
Organizator Stowarzyszenie "Otwarta Pracownia" w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Wernisaż wystawy witrynowej Michała Mroczki odbędzie się w witrynie zakładu fotograficznego Kodak. Będzie to trzecia wystawa cyklu "Windows'21" (poprzednio pokazywane były prace Piotra Strobla i Magdaleny Łaty).

Michał Mroczka pokaże swój nowy obraz "Miasto tropikalne", który przygotował specjalnie na okazję jubileuszowego cyklu wystaw zewnętrznych "Otwartej Pracowni". Będzie to niespodzianka dla lubelskiej publiczności. Michał Mroczka, wywodzący się z lubelskiego środowiska artystycznego od lat tworzy w Warszawie. Jego obraz "Spadochroniarze" pojawił się na okładce książki Mariusza Szczygła "Nie ma".

Cykl wystaw zewnętrznych "Windows'21" to odpowiedź Stowarzyszenia artystycznego "Otwarta Pracownia" w Lublinie na pandemiczne zamknięcie i niemożność bezpośredniego obcowania ze sztuką. "Windows'21" wychodzi naprzeciw odbiorcom kultury w postpandemicznej rzeczywistości — realizacje artystyczne będą pokazane w witrynach, w formie mappingu, performance, interwencji w przestrzeń zastaną, słowem będą dostępne dla mieszkańców, otwarte na interakcje. Mikrowystawy w oknach w centrum miasta zaspokajają potrzebę kontaktu ze sztuką w sposób bezpieczny i bezkontaktowy. Wystawy pokazują także programową otwartość stowarzyszenia "Otwarta Pracownia" i jego gotowość na kontakt z widzem w każdych możliwych warunkach. Wystawa odbywająca się w przestrzeni publicznej stanowi bezpieczną alternatywę odbioru sztuki, pokazuje łączność z odbiorcą i gotowość na relację.

Koordynacja projektu "Windows'21": Agnieszka Chwiałkowska, Aniela Mroczek, Marta Ryczkowska.
Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Miasta Lublin. 

Stowarzyszenie Artystyczne "Otwarta Pracownia” w Lublinie, które aktywnie działa od 2011 roku to największy w regionie lubelskim kolektyw skupiający zarówno praktyków jak i teoretyków: artystów wizualnych, performatywnych, historyków sztuki, animatorów kultury, edukatorów, producentów wydarzeń artystycznych, działających czynnie w sferze sztuki zarówno w kraju jak i za granicą.