W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Wojenny Lublin

Wernisaż wystawy: Wojenny Lublin
Data rozpoczęcia 2023-03-29
Godzina rozpoczęcia 18:30
Miejsce Galeria NN, ul Grodzka 34
Organizator Ośrodek „Brama Grodzka - Teatr NN"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Lublin był miastem, gdzie różnorodne kultury przenikały się, kolorową mozaikę. Niestety wojna, która rozpoczęła się  w 1939 roku, zmieniła wszystko. Lublin stał się ofiara i świadkiem wielkich zniszczeń. Te wydarzenia i ich skutki uwieczniono na wielu fotografiach. Zostaną one przedstawione podczas wystawy „Wojenny Lublin”.

Jednym z największych współczesnych lubelskich kolekcjonerów fotografii Lublina jest Marek Gromaszek. Od lat współpracuje on z Ośrodkiem „Brama Grodzka - Teatr NN” pokazując lublinianom ich miasto, z dawnych lat. Już niedługo mieszkańcy naszego miasta będą mogli zobaczyć Lublin na wcześniej niepublikowanych fotografiach podczas wystawy „Wojenny Lublin”.

Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających za darmo do 10 maja 2023 roku. Oglądać ja można od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-17:00. W soboty zwiedzanie możliwe po wcześniejszym umówieniu.

Wystawa wpisuje się w działania towarzyszące obchodom 80. rocznicy akcji „Reinhardt” realizowanym przez Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej