W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż wystawy: Worek z farbami – skarb Stanisława Koguciuka

Wernisaż wystawy: Worek z farbami – skarb Stanisława Koguciuka
Data rozpoczęcia 2022-10-28
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Centrum Spotkania Kultur, plac Teatralny 1
Organizator Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

W ramach projektu „Worek z farbami – skarb Stanisława Koguciuka” realizowanego przez Stowarzyszenie Anthill, na wystawie „Stanisław Koguciuk. Malarz urzekający prostotą” prezentowanej w Galerii „0” Centrum Spotkania Kultur odbędzie się spotkanie z badaczkami kultury: Katarzyną Kraczoń, Mariolą Tymochowicz i Martą Wójcicką, wokół twórczości Stanisława Koguciuka, o uniwersalizmie przekazu i sztuce ludowej w kontekście etnograficznym i współczesności.

Spotkanie będzie również połączone z lubelską premierą filmu animowanego „Cztery Pory Roku”, autorstwa Beaty Woźniak, z tekstem autorstwa Barbary Wybacz, zinterpretowanym przez Jarosława Zonia w roli narratora i udźwiękowionym przez Michała Iwanka, będący interpretacją na temat dzieł Stanisława Koguciuka.

Podczas spotkania zostanie zaprezentowana również audycja wspomnieniowa, na którą składają się wypowiedzi osób, które znały i były związane ze Stanisławem Koguciukiem.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska 2022.

Wstęp wolny

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej