W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wernisaż wystawy: "Z pałacowej biblioteki"

Data rozpoczęcia 2016-04-22
Godzina rozpoczęcia 12:00
Miejsce Galeria OKNA Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, ul. Peowiaków 12, I piętro
Organizator Miejska Biblioteka Publiczna w Lublinie
Udział Bezpłatny
Kategoria Spotkanie

"Z pałacowej biblioteki" - wystawa prezentująca w formie 18 plansz najciekawsze muzealia, gromadzone w zabytkowej bibliotece kozłowieckiej. To starodruki, czasopisma, ekslibrisy, nuty, a także prywatne pamiątki, np. listy i fotografie dawnych mieszkańców Kozłówki. Z okazji obchodzonego Roku Mapy na planszach zaprezentowane są również plany, przewodniki (popularne bedekery) i mapy. Te ostatnie pochodzą z cennego zbioru "Atlas Hommanianus", wydanego w Norymberdze w latach 1725 - 1803 w znanej oficynie Homanna i jego spadkobierców. Osobna plansza poświęcona jest zagadnieniom związanym z konserwacją książek.

Wystawa "Z pałacowej biblioteki" prezentowana jest z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Po wernisażu wystawy, do godz. 14:30, pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie będą jeździli pojazdami lubelskiej komunikacji miejskiej i z okazji przypadającego święta rozdawali podróżującym zakładki do książek. Dla osób, które tego dnia będą sobie umilały podróż lekturą, przygotowaliśmy specjalne upominki. Akcja została zorganizowana we współpracy z ZTM Lublin.

Najważniejsze wydarzenia cykliczne