W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wernisaż: Zieleniak / Polak / Wojciechowski

Wernisaż: Zieleniak / Polak / Wojciechowski
Data rozpoczęcia 2022-02-26
Godzina rozpoczęcia 18:00
Miejsce Kompleks Parkowo – Pałacowy Ośrodka Praktyk Teatralnych „Gardzienice", Gardzienice Pierwsz
Organizator Ośrodek Praktyk Teatralnych "Gardzienice"
Udział Bezpłatny
Kategoria Wernisaż

Ośrodek Praktyk Teatralnych „Gardzienice” zaprasza na wernisaż trzech wystaw:

  • Joanna Polak „Meblościanka” - wystawa scenografii
  • Jacek Wojciechowski „Błękitne fale zaniosą nas w miejsca, których nie ma wcale” - wystawa malarstwa
  • Piotr Zieleniak „Rzeka życia” - wystawa rzeźby

kurator wystaw: Zuzanna Zubek-Gańska
aranżacja światła: Włodzimierz Janowski

Joanna Polak - ur. w Lublinie. Dyplom mgr sztuki z zakresu filmu animowanego uzyskała w 2003 r. na ASP w Poznaniu (stopnie: dr – 2011 UMCS w Lublinie, dr hab. – 2019 ASP we Wrocławiu, prof. PJATK – 2019 PJATK w Warszawie).
Joanna Polak działa głównie w obrębie animacji filmowej, videoinstalacji symultanicznej i filmoterapii. Ciągle eksperymentując w animacji posługuje się kilkudziesięcioma odmianami technik tradycyjnych i cyfrowych. Jej filmy były wyświetlane na ponad 800 prezentacjach, festiwalach i kanałach telewizyjnych (Europa, Azja, USA). Jej prace zdobyły 61 nagród i wyróżnień (Polska, Węgry, Czechy, Słowenia, USA, Białoruś, Chorwacja, Rosja, Irlandia, Włochy, Indie). Jest reżyserem ponad 100 filmów głównie animowanych.

Jacek Wojciechowski - urodził się 22 XI 1954 w Lublinie. Studia odbył w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych we Wrocławiu na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa uzyskany w pracowni prof. Zbigniewa Karpińskiego w roku 1980. Od 2000 r. profesor nadzwyczajny UMCS i od tego też roku kierownik Zakładu Malarstwa i Rysunku II na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie. Od 1980 r. jest członkiem ZPAP. Od 2011 roku profesor sztuk plastycznych. Uprawia malarstwo i rysunek, zajmuje się również grafiką komputerową i ilustratorstwem. Wziął udział w ponad 60 wystawach zbiorowych (Polska, Holandia, Niemcy, Francja, Węgry, USA, Tajlandia), zorganizował 29 wystaw indywidualnych, laureat 15 nagród i wyróżnień.

Piotr Zieleniak - urodzony w 1971 r. w Lublinie. Ukończył Instytut Wychowania Artystycznego Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. W 2009 r. uzyskał stopień doktora Sztuk Plastycznych na Wydziale Malarstwa i Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Na UMCS pracuje od 2000 roku, obecnie na stanowisku adiunkta I stopnia w Zakładzie Rzeźby i Technik Szklarskich. Jest członkiem ZPAP.Organizator plenerów studenckich, kurator wystawy Jubileusz 100-lecia ZPAP „16 Wschodni Salon Sztuki” w Lublinie. Zorganizował 10 wystaw indywidualnych. A w swoim dorobku posiada 9 wystaw indywidualnych oraz 30 wystaw zbiorowych. 

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej