W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.Zamknij

Drukuj stronę do PDF Wesele - 7x4 Pieśni w przestrzeni Lublina

Data rozpoczęcia 2019-09-24
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce plac Litewski
Udział Bezpłatny
Kategoria Improwizacja

Odsłona czwarta
W naszym cyklu spotkań w dźwiękach przyszedł czas na drugi obrzęd przejścia czyli wesele. Zaśpiewamy tradycyjne pieśni, które były, a czasem i wciąż są, śpiewane podczas tego wydarzenia. I choć "Żono moja, serce moje", czy "Cudownych rodziców mam" pretendują to roli hiciorów weselnych, to my zajmiemy się ich starszą, ludową odsłoną. 
A śpiewać tym razem będziemy i wąskozakresowe pieśni przy wychodzeniu z domu i te oczepinowe, i przy jedzeniu korowaja. Ponieważ jednak w swojej smutności lądują na podium zaraz za pieśniami pogrzebowymi i wielkopostnymi (tak, tak! będziemy się mogli o tym przekonać na miejscu), to śpiewać będziemy też przyśpiewki weselne, walczyki i trochę o miłości.

Teksty dostępne będą na miejscu.

Pomysł i koordynacja: Paweł Grochocki
Współorganizatorzy i współorganizatorki: Rafał Bartczuk, Monika Chylińska, Justyna Flisek, Łukasz Grabek, Alicja Magiera, Katarzyna Pieńkowska, Tomasz Pieńkowski, Łukasz Tarkowski

Projekt zrealizowany w ramach stypendium Prezydenta Miasta Lublin.

„7x4 Pieśni w przestrzeni Lublina” to zadanie popularyzatorsko-edukacyjne skoncentrowane wokół przekazu pieśni tradycyjnych. 7x4 w tytule Projektu oznacza 7 miesięcy - 7 lokalizacji w mieście - 7 zgromadzeń śpiewaczych - 7 tematów.

Kolejne spotkanie - 20 października, Profanum

Powiązane:

Paweł Grochocki

Najważniejsze wydarzenia cykliczne