W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.
Wieczne czytanie / Leśmian
Data rozpoczęcia 2014-11-07
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Kategoria Akcja

Leśmian. Poeta duszny, gęsty, niejednoznaczy, osobliwy. Tworzący osobne światy poetyckie przez użycie słów, które należą do niego. Po tym jak wyszły z jego językowej oraz emocjonalnej wyobraźni i rozpanoszyły się na kartkach, zachwycają hermetycznością, przez cienką szparę pozwalają czytelnikom wejść między sensy zatrzymane wśród słów.

Czyta – Sandra Korzeniak
SANDRA KORZENIAK – aktorka teatralna i filmowa. Ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Aktorka Teatru Starego w Krakowie i Teatru Dramatycznego w Warszawie. Obecnie w zespole TRWarszawa. Laureatka Paszportu Polityki za rolę Marylin Monroe w Persona. Tryptyk/Marylin w reż. Krystiana Lupy za „kreację, która na nowo ustanawia kategorie aktorskiej prawdy i fałszu.”

WIECZNE CZYTANIE
Nowy cykl spotkań to propozycja dla tych, którzy poezję czytają, ale i tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni. Z przekonaniem, że wiersze czytane głośno mogą pobudzać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wywoływać uczucie, zapraszamy na ich wieczne czytanie. Te spotkania będą dedykowane i przygotowane dla poetów, których nie ma. Oby się od tego w grobie nie przewrócili. Kurator cyklu Mateusz Nowak.

Wstęp wolny!