W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczne czytanie | Świrszczyńska

Wieczne czytanie | Świrszczyńska
Data rozpoczęcia 2019-03-03
Godzina rozpoczęcia 17:00
Miejsce Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a
Organizator Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin”
Udział Płatny
Koszt udziału 5 zł
Kategoria Spotkanie

Treścią 21. spotkania w ramach cyklu Wieczne Czytanie będzie twórczość Anny Świrszczyńskiej. Jej utwory przeczyta Anna Seniuk.

Anna Świrszczyńska – matka polskiego feminizmu poetyckiego, najbardziej wyrazista poetka epoki nowoczesnej, nonkonformistka, poetka odkrywająca kobiecą cielesność, nierezygnująca z intelektualnej powagi swoich słów. Autorka m.in. tomu poetyckiego Jestem baba (1972).

Anna Seniuk – aktorka filmowa, teatralna i telewizyjna, symbol polskiej kobiecości, profesorka sztuki aktorskiej, wyrazista i prawdziwa w każdym repertuarze. Autorka i bohaterka książki Nietypowa baba jestem (2016).

Wybór tekstów i wprowadzenie – dr hab. Rafał Szczerbakiewicz
Oprawa wizualna – Ludomir Franczak
Światło – Marcin ‚Kabat’ Kowalczuk
Dźwięk – Wojciech Tryksza
Kurator cyklu – Mateusz Nowak

Cykl „Wieczne Czytanie” to propozycja dla tych, którzy poezję czytają, ale i dla tych, którzy są do niej nieprzekonani. Dla jej koneserów i wrogów. Jej miłośników i tych, którzy pozostają na nią obojętni. Z przekonaniem, że wiersze czytane głośno mogą pobudzać wyobraźnię, prowokować do refleksji i wywoływać uczucie, zapraszamy na ich wieczne czytanie. Te spotkania będą dedykowane i przygotowane dla poetów, których nie ma. Oby się od tego w grobie nie przewrócili. Pomysłodawcą i kuratorem cyklu jest Mateusz Nowak.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej