W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z serwisu lublin.eu oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu. W każdym momencie możesz dokonać zmiany ustawień Twojej przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz w Polityce prywatności.

Wieczór autorski Jacka Zalewskiego

Wieczór autorski Jacka Zalewskiego
Data rozpoczęcia 2009-06-09
Godzina rozpoczęcia 19:00
Miejsce Akademickie Centrum Kultury "Chatka Żaka", ul. Radziszewskiego 16
Kategoria Spotkanie

Polskie Towarzystwo Filozoficzne oraz ACK UMCS "Chatka Żaka" zapraszają na spotkanie z autorem książki "Wstęp do wątpienia. Materiały do studiów nad sceptycyzmem".
Jacek Zalewski analizuje typy zwięzłej, dobitnej tezy atakującej odbiorcę i wymuszającej na nim kreatywną recepcję. Rozwiązanie aforyzmu Jerzego Stanisława Leca "- Dlaczego żółw jest taki twardy? - Bo jest taki miękki" okazuje się niezwykle proste. Prof. Jadwiga Mizińska - gospodyni wieczoru - w swej recenzji książki zaznacza, iż autor "sugeruje: przyjrzyj się samemu sobie (...). A tym, co potrafią nie tylko gapić się, ale i przypatrywać rzeczom, podpowiada: w każdej z nich dopatruj się co najmniej dwóch, przeciwstawnych aspektów i zastanawiaj się, jak i dzięki czemu się one dopełniają i czy faktycznie są dowodem sprzeczności, a nie tylko ślepoty widza".

Wstęp wolny.

CreArt. Sieć miast na rzecz twórczości artystycznej